27 серпня відбулося урочисте відкриття комунальної установи “Івано-Франківський молодіжний центр “Рух”, яка була створена рішенням міської ради №94-36 від 15.06.2023 р.
![](http://dmps.if.ua/wp-content/uploads/2023/09/FB_IMG_1693156991180-1024x845.jpg)
![](http://dmps.if.ua/wp-content/uploads/2023/09/IMG_20230827_170932_097-1024x768.jpg)
![](http://dmps.if.ua/wp-content/uploads/2023/09/IMG_20230827_184812_706-576x1024.jpg)
Контактні дані молодіжного центру: м. Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 128, e-mail ifyc.rukh@gmail.com, сторінки у соціальних мережах:
https://instagram.com/ifyc_rukh
https://t.me/ifyc_rukh
https://www.facebook.com/Ifyc.ruk
Директор – Хом’як Іван Васильович
З травня 2022 року над проєктом створення центру активно працювала команда: Віталій Матешко, Мар’яна Циганин, Вікторія Вовк, Андрій Шпак та Мар’яна Сурмей. Систематично допомагали: ГО “Івано-Франківський молодіжний центр “Простір ініціатив”, волонтери Департаменту молодіжної політики та спорту, члени Молодіжної ради при виконавчому комітеті ІФ МР, члени міської ради учнівського самоврядування, колеги з інших міст та всі, хто повірив в ідею.
Приміщення надала міська влада, ремонт на суму 2 мільйони 100 тис. грн. зробили за підтримки дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).
З першого дня центр взяв вектор на залучення молоді до волонтерства, тому за підтримки БО “БФ “ДОБРО-ДІЇ” – ВЦ “Маскувальні Феї” на відкритті всі мали змогу плести маскувальну сітку.
Також було підписано Декларацію “Івано-Франківська громада – молодіжна громада” народною депутаткою України Оксаною Савчук, міським головою Івано-Франківська Русланом Марцінківим, заступником міського голови Олександром Левицьким, директором Департаменту молодіжної політики та спорту ІФ МР Віталієм Матешком, заступником директора Департаменту молодіжної політики та спорту ІФ МР – начальником відділу молодіжної політики Мар’яною Циганин, головою молодіжної ради при виконавчому комітеті ІФ МР Владиславом Сохою.
![](http://dmps.if.ua/wp-content/uploads/2023/09/IMG_20230827_170657_153-768x1024.jpg)
![](http://dmps.if.ua/wp-content/uploads/2023/09/IMG_20230827_170736_752-768x1024.jpg)
![](http://dmps.if.ua/wp-content/uploads/2023/09/IMG_20230827_170841_333-768x1024.jpg)
![](http://dmps.if.ua/wp-content/uploads/2023/09/IMG_20230827_170913_882-768x1024.jpg)
![](http://dmps.if.ua/wp-content/uploads/2023/09/IMG_20230827_170942_965-768x1024.jpg)
![](http://dmps.if.ua/wp-content/uploads/2023/09/IMG_20230827_170948_693-768x1024.jpg)
![](http://dmps.if.ua/wp-content/uploads/2023/09/IMG_20230827_171010_520-1024x768.jpg)
![](http://dmps.if.ua/wp-content/uploads/2023/09/IMG_20230827_182834_798-768x1024.jpg)
Текст ДЕКЛАРАЦІЇ
Івано-Франківська міська територіальна громада – це спільнота, яка визнає потреби молодих людей, дозволяє їм вільно виражатися, надає належну допомогу і підтримку для реалізації їх творчих, соціальних, благодійних, волонтерських, навчальних та інших ідей і проєктів.
Івано-Франківська міська територіальна громада – це громада, у якій влада створює молодіжні центри і простори, залучаючи молодь до їх облаштування та діяльності; створює умови для навчання, стажування і першого професійного досвіду активної молоді.
В Івано-Франківській міській територіальній громаді основними принципами є: визнання прав людини найвищою соціальною цінністю, активна участь молоді у прийнятті управлінських рішень, навчання та самореалізація кожного жителя громади заради її зростання та процвітання.
Пріоритетом керівництва громади є: виявлення та реагування на актуальні потреби молоді через налагодження сучасних каналів комунікації, систематичні дослідження, консультації та громадські обговорення, створення нових можливостей та відкритість до пропозицій молодих людей; створення комфортних і безпечних умов, щоб бути кращим місцем для життя поколінь молоді, які прийдуть після нас.
Підписано 27.08.2023 р. на відкритті КУ «Івано-Франківський молодіжний центр «Рух».
![](http://dmps.if.ua/wp-content/uploads/2023/09/IMG_20230827_170605_576-768x1024.jpg)
![](http://dmps.if.ua/wp-content/uploads/2023/09/IMG_20230827_170625_705-768x1024.jpg)
![](http://dmps.if.ua/wp-content/uploads/2023/09/IMG_20230827_171113_406-768x1024.jpg)
![](http://dmps.if.ua/wp-content/uploads/2023/09/IMG_20230827_171140_242-768x1024.jpg)
![](http://dmps.if.ua/wp-content/uploads/2023/09/IMG_20230827_171354_959-768x1024.jpg)
![](http://dmps.if.ua/wp-content/uploads/2023/09/IMG_20230827_171406_096-1024x768.jpg)
![](http://dmps.if.ua/wp-content/uploads/2023/09/IMG_20230827_171441_888-768x1024.jpg)
![](http://dmps.if.ua/wp-content/uploads/2023/09/IMG_20230827_171457_754-1024x768.jpg)
![](http://dmps.if.ua/wp-content/uploads/2023/09/IMG_20230827_182651_096-768x1024.jpg)
![](http://dmps.if.ua/wp-content/uploads/2023/09/IMG_20230827_183437_275-1024x768.jpg)
![](http://dmps.if.ua/wp-content/uploads/2023/09/IMG_20230827_183450_711-768x1024.jpg)
![](http://dmps.if.ua/wp-content/uploads/2023/09/IMG_20230827_183502_020-1024x768.jpg)
![](http://dmps.if.ua/wp-content/uploads/2023/09/IMG_20230827_183505_174-1024x768.jpg)
![](http://dmps.if.ua/wp-content/uploads/2023/09/IMG_20230827_183847_108-768x1024.jpg)
![](http://dmps.if.ua/wp-content/uploads/2023/09/IMG_20230827_184206_689-768x1024.jpg)
![](http://dmps.if.ua/wp-content/uploads/2023/09/IMG_20230827_184219_615-1024x768.jpg)
![](http://dmps.if.ua/wp-content/uploads/2023/09/IMG_20230827_184941_113-768x1024.jpg)
![](http://dmps.if.ua/wp-content/uploads/2023/09/IMG_20230827_184952_085-576x1024.jpg)
![](http://dmps.if.ua/wp-content/uploads/2023/09/IMG_20230827_185104_960-768x1024.jpg)
На відкритті були присутні активна молодь, депутати міської ради, представники БО “БФ “Спів Дія”, ГО “YouthUp” та інших вже дружніх громадських організацій, колеги і друзі з інших міст України.
Чому ж саме така назва “Рух”?
З 15 квітня до 15 травня тривало опитування молоді щодо варіантів назви, напрямків та тематик діяльності молодіжного центру. Саме молодь вплинула на прийняття рішень, зокрема і щодо назви центру.
![](http://dmps.if.ua/wp-content/uploads/2023/09/347293447_209957795157636_7316388353148811063_n-617x1024.jpg)
![](http://dmps.if.ua/wp-content/uploads/2023/09/фото-768x1024.jpeg)