Тренування та змагання в Івано-Франківську мають відбуватись тільки українською

20-річний український фігурист Іван Шмуратко на Олімпійських Іграх у Пекіні відмовився відповідати на питання журналістів російською, зазначивши, що готовий давати коментар або українською, або англійською. Рекомендації, як правильно поводитись на Олімпіаді в контексті російсько-української війни, спортсмени напередодні отримали від міністра молоді та спорту Вадима Гутцайта.

Положенням Міністерства про порядок організації і проведення спортивних змагань і навчально-тренувальних зборів передбачено, що у місцях проведення будь-яких спортивних заходів має розміщуватись Державний Прапор України, а урочиста частина має проводитися виключно державною мовою.

“Ми закликаємо спортсменів та тренерів і в спілкуванні одне з одним надавати перевагу саме українській мові. Це питання звички. Якщо всередині країни спілкуватись російською, то дуже малоймовірно, що на змаганнях за кордоном раптом вдасться переключитись на українську чи англійську. Сьогодні в умовах гібридної війни дуже важливо демонструвати світу, що Україна – це самостійна держава, яка цінує свою культуру, свою історію і мову, відповідно й свою державність”

зазначає директор Департаменту молодіжної політики та спорту Віталій Матешко

Законом «Про забезпечення функціонування української мови як державної» передбачено, що усі надавачі послуг зобов’язані обслуговувати та надавати інформацію в Україні українською мовою. Відтак, тренування у закладах будь-якої форми власності також мають відбуватись саме державною мовою.

https://www.youtube.com/watch?v=i3umBFqDznQ&t=51s